Artikelen
30 april 2020
Graphité: ‘Matchmaker in drukwerk en signing’
Met ruim 35 jaar ervaring in de grafische industrie heeft Theo Basten een enorme know-how als het gaat om zichtbaarheid door middel van drukwerk en signing. Sinds kort is hij zelfstandig adviseur en matchmaker in grafische producties met Graphité. “Ik word door vele ‘Té’ genoemd en Graphité behelst precies wat ik ben: de grafische Theo.”
Al tijdens zijn opleiding aan het grafisch lyceum begon Theo zijn carrière in de drukkerswereld. “In Nijmegen en omgeving waren destijds ruim vijfendertig drukkerijen actief. Dat is tegenwoordig flink uitgedund. De grafische industrie is echter altijd in beweging en als je daarin meebeweegt, is het een fantastisch vak”, vertelt Theo met warme woorden over zijn branche. “Ik geniet ervan om in de maakindustrie te werken. Je kan écht van niets iets maken. We ‘bevuilen’ maagdelijk wit papier om er vervolgens een mooi eindproduct van te maken”, lacht hij. “De wereld is verweven met drukwerk. Overal waar je kijkt is er wel printwerk of signing aanwezig.”
Schil van vakmanschap en kwaliteit
Als voormalig directeur van DPN Rikken Print is Theo een vertrouwd gezicht voor ondernemers en bedrijven in de regio, als het gaat om zichtbaarheid via drukwerk. Zijn lange carrière in de grafische industrie heeft hem ook een enorm netwerk opgeleverd door heel het land. “Ik heb een schil om mij heen verzameld van conceptmakers, drukkerijen, vormgevers en signingbedrijven. Als een spin in dat web breng ik professionals bij elkaar om de kern van het bedrijf te vertalen naar diverse grafische media. Ik bezoek mijn klanten om hun verhaal te horen. Vervolgens ga ik samen met partners aan de slag die hun vak verstaan, betrouwbaar zijn en geen concessies doen in kwaliteit. Een eerlijke prijs is daarin een belangrijk ingrediënt.”
Creatieve mogelijkheden oneindig
De drukwerkbranche werd vanaf het begin gezien als een eigenaardige en specifieke industrie. Niet iedereen had immers toegang tot drukmachines en nog steeds is goed drukwerk niet te vervangen door wat de thuisprinter produceert. “Grafische ondernemers staan voor specifieke uitdagingen waarbij gebruik wordt gemaakt van kostbare materialen die een hoge investeringswaarde hebben. Ik werk met drukkerijen die gebruik maken van de laatste technologie en hun kleurmanagement goed op orde hebben. Wanneer de prijs niet leidend is, zijn de creatieve mogelijkheden oneindig. De afgelopen vijftien jaar ben ik vanuit de drukkerij veel aan de slag gegaan voor de culturele sector, samen met diverse vormgevers en reclamebureaus. Door te spelen met papiersoorten en diverse materialen kwam daar altijd iets creatiefs en bijzonders uit voort.”
Trendverschuiving
Digitalisering heeft veel veranderd; nieuwsbrieven zijn mailingcampagnes geworden en promotie vindt veelal plaats via social media. Het is echter goed om een gezonde mix te vinden in fysieke en digitale uitingen, legt Theo uit. “Daarom denk ik dat drukwerk altijd zal blijven bestaan. Denk daarbij aan promotiematerialen op beurzen als bedrukte tassen, flyers en kaartjes. Ook unieke stands met bijzondere materialen als hout of aluminium zorgen ervoor dat je opvalt bij voorbijgangers. Reclame-uitingen aan gevels en bestickering van auto’s zullen altijd in het straatbeeld te zien zijn. Daarnaast blijft jouw boodschap beter hangen áls je er iets van maakt wat mensen waarderen en willen houden. Dát eindresultaat is waar ik het voor doe. Wil je weten hoe drukwerk in jouw bedrijf van meerwaarde kan zijn? Ik ga graag persoonlijk met je in gesprek onder het genot van een kopje koffie of Thé.”
Graphité
Grafisch Advies & Dienstverlening
06 51 70 20 09
info@graphite.nu
www.graphite.nu
