Artikelen
28 november 2017
Rabobank Rijk van Nijmegen adopteert financiële propedeuseklas van de HAN
‘Wie van jullie heeft een eigen onderneming?’ Verwachtingsvol kijkt Jorn van Roosmalen van Rabobank Rijk van Nijmegen de zaal in met ruim 200 eerstejaars financiële studenten van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN). Er zijn nóg geen ondernemers in de zaal op de HAN Campus in Nijmegen. De studenten zijn deze maand gestart met het 2e lesblok dat gaat over alles wat komt kijken bij een ondernemingsplan. De Rabobank heeft als eerste onderneming een propedeuseklas ‘geadopteerd’. Dit houdt in dat studenten van deze klas het lesprogramma en de opdrachten mogen uitvoeren met échte opdrachtgevers (startende ondernemers) van de Rabobank Rijk van Nijmegen.
Jorn van Roosmalen, Accountmanager MKB Bedrijven van de Rabobank verzorgde de aftrap met onder andere een financiële kennisquiz. Uiteindelijk gaat Jorn de komende 8 weken met twee andere financiële experts van de Rabobank studenten begeleiden.
Vanaf eerste jaar praktijkervaring
De studenten uit de Raboklas werken aan opdrachten en vraagstukken van vooral startende ondernemers die bij de Rabobank Rijk van Nijmegen binnen komen. Tegelijkertijd krijgen alle studenten lessen die aansluiten bij dit thema. Dat betekent voor de studenten dat ze vanaf het eerste jaar de theorie direct in de praktijk toepassen. De andere Nijmeegse- en Arnhemse financiële studenten gaan met fictieve bedrijven aan de slag.
Financiële propedeuse
Onder de financiële propedeuse (eerste studiejaar) van de HAN vallen de opleidingen:
- Accountancy
- Bedrijfseconomie (Finance & Control)
- Financial Services Management
- Fiscaal Recht en Economie
Intensieve samenwerking met werkveld
De HAN gaat steeds intensiever samenwerken met organisaties en bedrijven uit de regio. Doel is om het onderwijs nog beter aan te laten sluiten op de praktijk. ‘Het maakt het ook een stuk uitdagender voor studenten als ze gelijk al met echte opdrachten aan de slag gaan’ aldus Dickjan Schaap, propedeusecoördinator van de financiële opleidingen. ‘In de toekomst wil de HAN dit met meer bedrijven gaan doen. Zij kunnen zich hiervoor bij mij melden’ vertelt Dickjan enthousiast.
Meer weten?
Wil je meer weten over de financiële opleidingen van de HAN? Neem dan contact op met Dickjan Schaap, Propedeusecoördinator Instituut Financieel Management, via Dickjan.Schaap@han.nl
Nijmegen Business