Artikelen
14 november 2019
VerheesPlus reclame en VWG: Vertrouwde kleuren, maar toch een nieuw jasje
Een compleet nieuwe huisstijl implementeren: dat is een complexe operatie. Zeker als het gaat om een organisatie met ruim tachtig medewerkers, twee vestigingen en duizenden klanten. VWG vond in VerheesPlus reclame de ideale partij om deze monsterklus tot een goed einde te brengen. Theo Vermeulen (partner en belastingadviseur) en Jolein Berbers (marketing-communicatiemedewerker) van VWG blikken samen met Tim Merks (directeur) en Emiel van Vilsteren (hoofd studio en ontwerper) van VerheesPlus terug op het project.
Toen VWG begin 2019 onder een nieuwe naam verder ging, was dat het perfecte moment om de huisstijl kritisch te bekijken. De conclusie? Het was tijd voor vernieuwing. “Tim en ik kenden elkaar al langer via businessclub De Oversteek”, vertelt Theo. “We hadden al eens op kleinere schaal samengewerkt en uiteindelijk hebben we de hele uitrol van de nieuwe huisstijl met hen opgepakt.” Tim vult aan: “De naam van VWG is een begrip. Het was de uitdaging om aan de buitenwereld de vernieuwing en verjonging te laten zien.”
Kernwaarden
Het logo vormt de basis voor de visuele identiteit van de organisatie. Jolein: “Er is gekozen voor de kleuren oranje en rood, omdat die staan voor waarden waarin wij ons herkennen. Oranje staat voor harmonie, rust en gemoede-lijkheid. Rood wordt geassocieerd met actief, onafhankelijk, zelfbewust en vernieuwend.” Ook het sterretje in het nieuwe logo heeft een onderliggende betekenis, legt Emiel uit. “VWG heeft vijf disciplines, die komen tot uiting in de ster. We hebben gewerkt met ronde hoeken om de vriendelijke uitstraling en toegankelijkheid te benadrukken.”
Professionele uitstraling
Van briefpapier tot lichtreclames, van parkeerborden tot mokken, van bewegwijzering tot paraplu’s: VWG had nogal wat zaken waarop de huisstijl terugkwam. “Het was een enorme klus om dit allemaal opnieuw te ontwerpen. Bovendien is het prettig dat VerheesPlus alles in eigen huis realiseert en monteert, daardoor verliep het snel en soepel”, vertelt Jolein. Theo: “Emiel en Tim kwamen met allerlei ideeën. Bij een professionele uitstraling horen bijvoorbeeld nette tassen en mappen. Zij lieten ons verschillende mogelijkheden zien.” Doordat VerheesPlus de klant goed kent, ging dit bijna vanzelf. Tim: “Je weet wat het verwachtingspatroon is. Daar speel je op in.”
Reacties
Om de huisstijl intern goed te lanceren, maakte VerheesPlus voor alle medewerkers van VWG een goodiebag. Dat leverde enthousiaste reacties op. Ook bij klanten en relaties is de nieuwe huisstijl goed ontvangen, aldus Theo. “Mensen reageren er goed op. Voor veel Nijmeegse ondernemers is VWG een vertrouwde naam. Daar hebben we rekening mee gehouden: vertrouwde kleuren, maar toch een nieuw jasje en een modernere uitstraling. Klanten zeiden ook: jullie hebben overal aan gedacht.” Goed om te horen, vindt Tim. “Het gaat erom dat VWG en hun klanten blij zijn met de uitstraling die is neergezet. Het is een succesvol plaatje geworden.”
Raakvlakken
Laagdrempelig, servicegericht, dienstverlenend en informeel: over die eigenschappen beschikken beide bedrijven. Dat verklaart de soepele samenwerking. Jolein: “Het contact is prettig en de lijnen zijn kort.” Ook Emiel en Tim kijken met plezier terug. “We hadden natuurlijk allemaal hetzelfde doel voor ogen, maar het was best een uitdaging. Vernieuwen, maar niet te veel veranderen. Het is mooi dat we dat samen voor elkaar hebben gekregen.”
VerheesPlus reclame
VerheesPlus reclame ontwerpt en produceert binnen- en buiten-reclame in de breedste zin van het woord. Het bedrijf verzorgt visuele uitingen voor tal van bedrijven en organisaties in het hele land.
Meer weten? www.verheesplus.nl
VWG
VWG is gespecialiseerd in accountancy, belastingadvies, audit & assurance, corporate finance & salaris-administratie. VWG bestaat meer dan zeventig jaar en heeft een focus op ondernemers en vermogende particulieren.
Meer weten? www.vwg.nl
